Ile zarabiają radcy prawni w Polsce? Zarobki prawników 2021

Nadal poszukujesz pracy w zawodzie radcy prawnego w Polsce? W takim razie Twoje poszukiwania dobiegły końca. Mamy wszystkie informacje o wynagrodzeniu radcy prawnego, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, ile zarabiają radcy prawni w Polsce! Jako radcy prawni zawsze lubimy wiedzieć, gdzie stoimy i ile zarabiają radcy prawni w Polsce. Jak również to, wiele agencji doradztwa prawnego są nadal nie reklamuje wynagrodzenia radców prawnych. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, każdy chce wiedzieć, ile zarabiają radcy prawni w Polsce, zanim podejmie rolę prawną lub szukać innego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zarobkach radców prawnych to czytaj dalej!

Średnie pensje radców prawnych Zarobki radcy prawnego 2021

W Polsce radcowie prawni w kancelariach prawnych zarabiają od 8 000 do 20 000 PLN miesięcznie. Oznacza to wynagrodzenie radcy prawnego na poziomie od około 2 000 do 4 500 euro. Jednak radcy prawni pracujący jako adwokaci mogą liczyć na znacznie wyższe zarobki radcy prawnego (30 000-100 000 zł miesięcznie).

Branża prawnicza w Polsce jeszcze nigdy nie doświadczyła takiego wzrostu. Firmy prawnicze coraz częściej poszukują radców prawnych, którzy posiadają nie tylko dobrą znajomość polskiego systemu prawnego, ale również języka angielskiego. Jeśli chcesz być brany pod uwagę przy poszukiwaniu pracy jako radca prawny w Polsce, to komunikuj się płynnie w języku angielskim! Ze względu na to, że coraz więcej klientów poszukuje pracy w zakresie sporów sądowych lub transgranicznych umów handlowych, jasne jest, że nadal istnieje ogromne zapotrzebowanie dla radców prawnych. Wiele prawnych agencji doradczych nadal szukają radców prawnych do pracy w kancelariach prawnych. Jeśli chcesz wziąć swoją karierę prawną jeszcze dalej, to dlaczego nie rozważyć studiowanie Master of Law na dobrym uniwersytecie? Jest to nie tylko świetny sposób, aby zwiększyć swoją wiedzę prawną, ale także oferuje doskonałe perspektywy zatrudnienia!

Coraz więcej radców prawnych pracują jako samozatrudnionych specjalistów prawnych. Jeśli założyłeś własną praktykę oznacza to, że można określić własne godziny pracy siebie, co jest idealne, jeśli potrzebujesz elastyczności z zobowiązań rodzinnych. Jak również to, wiele prawnych agencji doradczych są teraz przychodzi wokół do idei, że doradcy prawni nie powinny być zatrudnione na stałych umów, ale zamiast tego może zaoferować elastyczne rozwiązania w oparciu o popyt i dostępność. 

Gdzie szukać pracy jako radca prawny?

Wiele agencji doradztwa prawnego są teraz aktywnie poszukuje radców prawnych, którzy ukończyli studia, ponieważ zazwyczaj mają dobre zrozumienie tego, co polskie prawo pociąga za sobą. Upewnij się, że ubiegasz się o wiele miejsc pracy, ponieważ zwiększa to szansę bycia na krótkiej liście! Jeśli rozważasz studiowanie prawa w Polsce, to upewnij się, że Twoje CV radcy prawnego odzwierciedla tę wiedzę. Na przykład Radcowie prawni, którzy ukończyli studia prawnicze w Polsce, są obecnie coraz częściej zapraszani do pracy w charakterze kierowników projektów prawnych lub analityków prawnych. W agencjach doradztwa prawnego, radcy prawni mogą spodziewać się wynagrodzenia w wysokości około 15.000 PLN miesięcznie (3.500 €).

W związku z tym, że polski rynek prawny przeżywa rok rozkwitu, jest to świetny moment na szukanie pracy w branży prawnej w Polsce. Jako radcy prawni można również wykorzystać swoją biegłą znajomość języka angielskiego i ubiegać się o wiele międzynarodowych ról też! 

Ile zarabia analityk prawny w Polsce?

Wynagrodzenie na stanowisku doradcy prawnego różni się w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Niektóre stanowiska prawne płacą dobrze, podczas gdy inne nie tak dobrze – to zależy od poziomu wiedzy i doświadczenia – ale ogólnie rzecz biorąc – do pracy prawnej -możesz spodziewać się takich samych zarobków jak radca prawny.

Trendy zawodowe dla radców prawnych w Polsce

Branża prawna rozwija się szybko i wygląda na to, że nadal będzie to robić. Jest coraz więcej międzynarodowych firm, które chcą mieć własnego prawnika, radcę prawnego lub analityka radcowskiego pracującego w Warszawie, Krakowie lub innych dużych miastach. Według Polskiego Towarzystwa Prawniczego w kraju brakuje obecnie ponad 5.000 wykwalifikowanych prawników! Liczba absolwentów prawa wzrasta każdego roku, a około 25% wszystkich studentów szkół wyższych deklaruje, że planuje studiować prawo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *